3 דרכים למציאת ביטוח רכב במחיר משתלם

0
2570
3 דרכים למציאת ביטוח רכב במחיר משתלם
קרדיט לתמונה: Unsplash

במסגרת הביטוחים בישראל ביטוח רכב נחשב לאחד הביטוחים הנפוצים ביותר. בכל שנה נאלצים רבים לנהל משא ומתן עם חברות הביטוח, ברוב המקרים יהיו אלו בעלי הרכבים אשר עובדים עם חברת הביטוח וסומכים עליה.

 בדומה לענפים אחרים, גם במסגרת חידוש ביטוח הרכב כדאי לבצע השוואת מחירים על מנת  להבטיח את קבלת העסקה המשתלמת ביותר במחיר הנמוך ביותר. יש לציין כי חברות הביטוח מוכרות חבילות לנהג זהיר וניתן למצוא אותן בשמות שונים ונחשבות לחבילות זולות במיוחד.

ביטוח רכב נועד לספק ביטוח חובה בהתאם למחויב ולהבטיח כי ההשקעה הכספית בעת רכישת הרכב תשתלם במקרה של גניבת הרכב או במקרה של תאונת דרכים תוך כיסוי במקרה בו יהיה על המבוטח לשלם פיצויים לצד התובע, קרי צד ג בשל נזקי רכוש אשר נגרמו על ידי רכבו.

מספר דרכים למציאת ביטוח רכב משתלם

מספר הנהגים ברכב :מספר הנהגים ברכב וגילם מהווה פרמטר משמעותי אשר עשוי להוזיל את הביטוח. במרבית הזמן יהיה זה נהג אחד אשר ינהג ברכב ולכן כדאי לבטח רק אדם אחד. נוסף על כך, חברות הביטוי מציעות שירות ביטוח יומי אשר מאפשר לבטח למספר ימים נהג אשר אינו רשום בפוליסה ועליו לנהוג ברכב באופן זמני.

השתתפות עצמית :יצויין כי אין זה פשוט לחשב את גבוה ההשתתפות העצמית. ככל שאחוז ההשתתפות העצמית גבוה יותר, כך הפוליסה עשויה להיראות אטרקטיבית יותר, זאת בשל העובדה כי רבים משוכנעים כי להם זה לא יקרה. עם זאת, במקרה של תאונה, המבוטח ידרש להוציא סכומי כסף גדולים.

אזור המגורים: אזור המגורים מהווה פרמטר משמעותי בהוזלת ביטוח הרכב. כך למשל מבטוחים אשר מתגוררים באזורים בהם התנועה דלילה ישלמו פרמיה נמוכה בהשוואה למבוטחים המתגוררים באזורים בהם קיימים עמוסי תנועה ובהם יש סבירות גבוהה לתאונות דרכים.  זאת ועוד מחיר הביטוח נקבע גם בהתאם לנתונים של גניבות הרכב באזור המגורים- אנשים המתגוררים באזור בו יש פחות גניבות רכב ישלמו פרמיה נמוכה.

כיצד תקבלו את המחיר המשתלם ביותר

בחינת מחיר זול מול מחיר משתלם: מחיר ביטוח הרכב יכול להיות גם זול וגם משתלם לציבור הנהגים. בעת החיפוש אחר המחיר המשתלם ביותר יש להבחין בין השניים. בענף הביטוח בדומה לענפים אחרים, חשוב לבחון מה כולל המחיר המשתלם. ישנם מקרים בהם נהגים מגלים כי המחיר הזול ששילמו עבור הפוליסה כלל גם הוזלה במסגרת סעיפי הביטוח והם עשויים לגלות כי הוצאות התיקון על חשבונם. מכאן קיימת חשיבות עליונה להשיג את הביטוח המשתלם ביותר ולאו דווקא הביטוח הזול ביותר.

בחירת חברת ביטוח אמינה: ההמלצה היא לא ללכת שבי אחר הבטחות לפוליסות במחיר זול יתר על המידה. בעת רכישת ביטוח כדאי שיהיה מדובר בביטוח של חברה גדולה אשר תספק לכם מענה מקיף.

סוכנות ביטוח: אמנם חברות הביטוח מוכרות את הפוליסות השונות אבל חשוב לחזק את הקשר עם סוכנות הביטוח. סוכנות הביטוח תדע להתאים את הפוליסה המתאימה והמשתלמת ביותר מבחינת הנתונים והמחיר ויחסכו לא מעט זמן. סוכנות ביטוח מובילה תעבוד עם חברות ביטוח רבות והמומחים בה ידעו לבצע השוואה במטרה לבחור את הפוליסה המשתלמת ביותר. עם זאת, תרומתה של סוכנות הביטוח נמדדת ברגע בו הלקוח זקוק לסיוע בשל תאונת דרכים או תקלה ברכב- במקרה הזה כדאי לוודא כי הסוכנות תעמוד לצידכם בכל רגע נתון ותעניק את הפתרונות המקיפים ביותר.

מה חשוב לעשות עם המידע שהשגתם

כאמור, אל תקחו כל מחיר שמציעים לכם. עדיף לבחון היטב את האופציות  העומדות לרשותכם מאשר לשלם מחיר זול ולא לקבל תמורה.

זקוקים לביטוח רכב? לחצו כאן לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here