סכיני מטבח

0
189
סכיני מטבח
קרדיט: FREEPIK

אתם זוכרים את הפעם הראשונה שבה הכנתם ארוחה מפנקת שהפתיעה את כולם או אולי אפילו את עצמכם? אולי אינכם זוכרים בדיוק מה זה היה או באילו חומרים השתמשתם, אבל דבר אחד בטוח – הסכין הייתה שם בשבילכם. כל מי שמכיר את המטבח מקרוב יגיד לכם כי אי אפשר לצלוח אותו בלי סכין שף טובה. עם סכין כזו אתם יכולים להרגיש בטוח בכל מצב, בין אם אתם מכינים סושי, רוטב לפסטה או חזה עוף. כי כשמדובר באוכל, אין לכם בת ברית טובה יותר מסכין השף.

מהי סכין שף טובה?

אז איך הפכה דווקא סכין שף קטנה אחת למלכת המטבח? ובכן, לסכין המיוחדת הזו יש כמה מאפיינים שחשוב לתת עליהם את הדעת. לא מדובר בסכין רגילה שניתן לקנות בכמה שקלים בסופר, סכין שיוצאת מכלל שליטה במהירות. ההיפך הוא הנכון. סכין שף ייחודית ויוקרתית עושה את כל ההבדל ויש לה מאפיינים בולטים. כך למשל, מדובר בסכין איכותית שלא נשחקת בקלות ואפשר להשתמש בה בכל מקום. ישנם שפים שצריכים לנוע ממקום למקום, והם לוקחים איתם את הסכין. הם מכניסים אותה לתוך תיק עור מיוחד ושומרים עליה מכל משמר. סכין השף, בתורה, עושה את פעולתה וחותכת כל חומר גלם שרק תוכלו לחשוב עליו. אז אם השכלתם לרכוש סט של סכיני שף, תוכלו להרגיש בטוחים עם כל סוג של מנה, כאילו אתם נמצאים בתחרות של מאסטר שף. נוסף על כך, סכיני שף נוחות לאחיזה. הן מותאמות לעבודה מרובה במטבח, קלות משקל ונוח להשתמש בהן בכל צורה. הידית של סכין השף הייחודית הופכת את החיים במטבח לקלים יותר.

דבר נוסף שמאפשרת דווקא סכין השף היא דיוק בחיתוך. כמו שכל שף יודע, דיוק החיתוך משפיע על האוכל וגם על העיצוב שלו, ולכן חשוב להשתמש בסכין שף טובה בכל עבודה על אוכל. רק ככה תוכלו לזכות במחמאות על המנה שלכם.

שומרים על סכין השף מכל משמר

הסכין מסייעת לנו כל כך הרבה במטבח, ואם נקפיד לשמור עליה, היא תשמש אותנו לאורך זמן רב. אז קניתם את סכין השף הראשונה שלכם, חדשה מהניילונים. כעת, אתם רוצים להשתמש בה בחכמה. דבר ראשון, שימרו על הלב מכל פגע, כי הוא ילווה אתכם בחיתוכים. לפיכך, חשוב להקפיד לשטוף את הסכין לאחר כל שימוש ולהימנע מלחתוך מזונות קפואים או קשים. כמו כן, אל תמהרו להכניס את הסכין למגירה עם המזלגות והכפות. המלכה של המטבח ראויה למתקן משלה, שכן כל חיכוך אחר עם המתכת עלול לשרוט את להב הסכין.

מעוניינים לרכוש סכיני שף? מיצאו סכין שף רק אצל המומחים באתר סכינים למבינים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here