מצבר לרכב

0
3096
מצבר לרכב

דמיינו לעצמכם כאשר אתם חוזרים הביתה, לאחר יום עבודה ארוך, מניעים את הרכב והוא פשוט לא מגיב. אחד הדברים החשובים  הוא מצבר לרכב אשר בלעדיו כל מערכת ההצתה והחשמל פשוט לא תעבוד וזו המשמעות של מצבר גמור. על מנת למנוע מצבים אלה, יש לזכור מתי פג התוקף של המצבר. למצברים המותקנים ברכבים השונים, יש לבדוק שיש בהם מים מזוקקים, בכדי שיוכלו לעמוד בעומסי החום.

ישנם מצברים לרכב, אשר עמידים יותר בעומס החום ויש לברר לגביהם, לפני שאתם שוקלים לרכוש מצבר לרכב במוסך שבו אתם מתקנים את רכבכם. יש לוודא לגבי מותגים ידועים של מצברים לרכב ולגבי העמידות שלהם לחום, לפני שתחליטו על רכישה של מתבר אמין שיגרום לכם לנסיעה רגועה ללא הפתעות  לא נעימות.

עמידות המצבר ברעידות הרכב בכבישים משובשים

בישראל ישנם כבישים שהם משובשים באזורים מסוימים. זו הסיבה שיש לרכוש מצבר לרכב, אשר יעמוד ברעידות אלה בזמן הנסיעה. עמידות במצבר בפני רעידות בכבישים משובשים, תבטיח אורך חיים ארוך למצבר. יש לשמור על תקינות במצבר, על מנת שישרת אותנו לפחות למשך שנתיים, שזוהי התקופה הידועה של אורך חיי המצברים האיכותיים לרכב.

מומלץ לרכוש מצבר לרכב שהוא עמיד לתנאים של המדינה שבהם אתם גרים. זו הסיבה שישנן חברות ישראליות שמייצרות מצברים לרכב, על פי סוג האקלים של הארץ, מה שיבטיח עמידות של המצבר לכל תקופת חייו.

מתח גבוה של חשמל ישפיע על אריכות ימיו של מצבר לרכב

ישנו גורם די עיקרי שמשפיע על אורך חיי מצבר לרכב הכוונה היא אל טעינת החשמל מהאלטרנאטור. חובה לבדוק בכל תקופה מסוימת אצל חשמלאי רכב, את מתח הטעינה, במצבר  היות ומתח גבוה או נמוך מדי, ישפיעו באופן משמעותי על אורך חיי המצבר. קיימים חשמלאי רכב, שהם מומחים בטיפול נכון במצברים ולכן, חשוב לבחור איש מקצוע המתמחה בטיפול במצברי מהסוג שאתם רכשתם.

ישנה בעיה מוכרת עם מצברים לרכב והיא שאין אנו יודעים מתי הרכב יתקע בשל אי תקינות המצבר יש לקרוא לשירות תיקון דרך או שהמוסך שלכם ישלח איש מקצוע, בכדי שיבדוק באמצעות מד המצבר, אם המצבר אכן צריך להחליפו או שאולי ישנה תקלה אחרת שגורמת לו להוריד מדי את מתח החשמל ברכב..

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here