7 סעיפים שחשוב לוודא שקיימים בפוליסת ביטוח החובה שלך

0
464
קרדיט PIXABAY

כל אדם שרוכש רכב, חדש או משומש, חייב להחזיק ברשותו ביטוח אחרת הוא לא יוכל להשתמש ברכב שלו. ישנן שלוש סוגי פוליסות ובעל הרכב מחויב לרכוש רק אחת מהן, כאשר השתיים האחרות הן בגדר אופציה ולא חובה.

הפוליסה שכל בעל רכב חייב לרכוש, היא ביטוח חובה. המדינה מחייבת בעלי רכבים לרכוש אותה, על מנת שנהגים, נוסעים והולכי רגל אשר עלולים להיפגע בתאונה עקב נהיגה לא זהירה של הנהג, יוכלו לקבל עזרה במימון העלויות של הטיפול הרפואי הרלוונטי, בהתאם לסוג הפגיעה מהתאונה. אחרת, הנהג יצטרך לשאת בעלויות בעצמו, דבר שעלול להיות בלתי אפשרי מבחינתו, ואם כך, הרי שזה עלול ליפול על גבה של המדינה.

למרות שהמדינה מחייבת לרכוש פוליסת ביטוח חובה, הרי שהיא גם קבעה מחיר מקסימום שחברות הביטוח יכולות לגבות מהלקוחות שלהן. זאת על מנת שלא יווצר מצב לפיו הן יוכלו לגבות כל מחיר שירצו. כמו כן , המדינה קבעה מחיר מינימום, ולכן חברות הביטוח יכולות להתחרות על כיסו של הלקוח ולמשוך אותו אליהן בטווח המחירים הזה.

7 נקודות חיוניות לרכישת פוליסת ביטוח

ישנן נקודות שונות שיכולות להשפיע על רכישת פוליסת ביטוח חובה. אנחנו נציג שבע נקודות שכל אחד צריך לבחון לפני שהוא מחליט אצל איזו חברה לרכוש את הפוליסה.

מאפיינים אישיים – ביטוח חובה מושפע באופן ישיר ממאפיינים אישיים. יש לבחון כיצד המאפיינים שלנו משפיעים על עלויות ואופי הפוליסה.

היסטוריה של הנהג – תביעות עבר משפיעות אף הן על הפוליסה. יש לבחון כיצד זה משפיע ואם יש לנו היסטוריה נקייה, וכמה זה משנה את עלות הפוליסה.

מחיר – כמובן שהמחיר הוא נקודה חיונית מאוד בעת קניית פוליסת ביטוח, אנו נרצה לדעת האם החברה מציעה מבצעים או הטבות בנוגע למחיר לפני קניית הפוליסה.

כיסויים – גם ביטוח חובה כולל כיסויים שונים. צריך לבחון מה הם, ומה ההיקף שלהם. יש לבחון מי לא אמור לקבל פיצוי דרך הפוליסה.

איך נקבע המחיר – יש לבחון באמצעות מה וכיצד חברת הביטוח קובעת את מחיר הפוליסה. מה הם המאפיינים לכך וכמה משקל כל חברה נותנת לאותם מאפיינים בעת הגשת הצעת מחיר.

סוג הרכב – אחד המדדים שמשפיעים על מחיר הפוליסה בביטוח מקיף או צד ג', זה סוג הרכב. רצוי לבדוק עד כמה הוא משפיע בהשוואה לחברות אחרות.

ביקורות קודמות – כדאי לבצע סקר שוק ולראות כמה לקוחות מתלוננים או מרוצים מהשירות שאותו הם מקבלים בחברת הביטוח.

כיצד רוכשים פוליסה בצורה נכונה

לשמחתנו, היום אנחנו יכולים ליהנות ממחירים אטרקטיביים בעת רכישת פוליסת ביטוח חובה. כל מה שעלינו לעשות, זה להיכנס לאתר Wobi, ולהשוות בין המחירים של הפוליסות השונות. אנחנו יכולים להשוות בין הפוליסות והתנאים, ובסופו של דבר, אחרי שנקבל הצעות מחברות שונות, להחליט איזו הצעה מתאימה לנו.

כך נוכל לרכוש פוליסת ביטוח בתנאים הטובים ביותר, בעלויות משתלמות מבחיתנו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here