הלוואות לרכבים

0
1225
הלוואות לרכבים
קרדיט pixabay

מעוניין לרכוש רכב יד שניה? רכב חדש? דגם מסוים משך את תשומת ליבך? מחפש מימון לרכב בתנאים משתלמים במיוחד?

הלוואות לרכבים הפכו לנפוצות יותר ויותר בשנים האחרונות וזאת עקב סביבת הריבית הנמוכה במשק. אם גם אתה מעוניין ברכב יד שניה וזקוק להלוואה בתנאים נוחים, דע כי הדבר אפשרי ואף משתלם ביותר. כיום שוק רכבי היד שניה הינו גדול מאד ומגוון. ניתן למצוא רכבים של מותגים מובילים במצב מכני מעולה, ובמחיר שווה לכל כיס.

הכדאיות בלקיחת הלוואה לרכב יד שניה

יש אנשים שמעדיפים לא לקחת הלוואת בשל סיבות שונות. אך כאשר מדובר על רכישת רכב יד שניה, התנאים פשוט כ"כ נוחים שלא כדאי לוותר על ההזדמנות. הלוואה לרכב יד שניה יכולה להתקבל מגורמים שונים, ולאו דווקא מהבנק שלך ואת זה חשוב לדעת ולהבין. התנאים להלוואות לרכבים הם כדאיים במיוחד (בשל הריבית במשק) ולכן לאו דווקא מכבידים על ההוצאה החודשית של לוקח ההלוואה.

מי מספק הלוואות לרכבים?

יש לא מעט גופים שמספקים כיום הלוואות לרכבים יד שניה:

  • הבנקים (ניתן לקחת הלוואה לרכב יד שניה מכל אחד מהבנקים)
  • חברות האשראי השונות
  • חברות הביטוח השונות
  • חברות להשכרת רכב
  • חברות מימון לרכב

ויש עוד לא מעט גורמים חוץ בנקאיים שמספקים הלוואת לרכבים שבדרך כלל יוצאות משתלמות מאוד מבחינת תנאי ההחזר. מה שצריך להבין הוא שרכישה של רכב יד שניה הינה בד"כ כדאית יותר מאשר רכישת רכב חדש (מבחינת חישוב כלכלי קר). לא תמיד צריך לקנות רכב חדש לגמרי כדי לזכות ברכב טוב ואמין. כשקונים רכב יד שניה בודקים את העבר של הרכב, את הקילומטראז', האם היה מעורב בתאונות, מהי שנת הייצור שלו וכדומה. מדדים אלו יוכלו לסייע לך בהבנת המחיר של האוטו ואף במיקוח על המחיר שלו.

תנאים ללקיחת הלוואה לרכב יד שניה

התנאים לקבלת הלוואה בנקאית לרכישת רכב יד שניה הם די זהים בין בנק לבנק ודורשים החזר חודשי בגובה מסוים בתשלומים הכוללים ריבית, סבירה יחסית. תנאי הבנק הם בד"כ משתלמים למדי, אך לא תמיד קל לקבל את מלוא הסכום שמבקשים, ובקשות רבות נדחות. כמו כן, יש לשעבד את הרכב לבנק ואף במקרים מסוימים להחתים ערבים.

גורמים חוץ בנקאיים לעומת הבנק הם גמישים הרבה יותר מבחינת התנאים של הלוואות לרכבים ומאפשרים לכל אחד ליישם את הזכות שלו בלקיחת הלוואה על כל סכום, עד 200,000 ש"ח בהלוואה לרכב חדש. הריבית מעט גבוהה יותר מאשר הבנק, אך האישור מהיר, ללא בירוקרטיה מיותרת – ועם פריסת תשלומים ארוכה למדי.

יתרונות ברכישת רכב יד שניה

יש הרבה יתרונות ברכישה של רכב יד שניה לעומת רכב חדש מהניילון. אז נכון שאין כמו רכב שאיש מעולם עוד לא נסע בו. יש משהו בריח החדש של האוטו, בניקיון המופתי שלו ובהרגשה כי אף אחד עוד לא נהג עליו לפניך. יחד עם זאת, המחיר יקר משמעותית לעומת רכב משומש וירידת הערך של הרכב בשנים הראשונות הינה דרמטית. לא כל אחד יכול להרשות לעצמו את זה.

כמו כן, גם רכבים חדשים מהחברה אינם חסינים מתקלות. אמנם יש אחריות, אך פעמים רבות קורה כי מערכות שונות ברכב אינן תקינות או דורשות בדיקות חוזרות. הביטוחים יקרים יותר וגם יש הרגשה כי צריך להגן על האוטו מכל שריטה ולו הכי קטנה.

רכב יד שניה כבר עבר אי אילו קילומטרים על הכביש ולכן הסיכוי שתהיה לו תקלה טכנית שעדיין לא עלו עליה הוא קטן מאוד. צריך לשמור עליו פחות ולכן ההרגשה נוחה יותר כשנוהגים בו. היתרון המשמעותי ביותר הוא המחיר. רכב בן 3 שנים הינו במצב מכני מצוין, והמחיר כבר הרבה יותר נמוך מאשר מחיר הרכישה המקורי. רכב יד שניה תמיד יהיה זול יותר מרכב חדש לגמרי. כעת כל אחד יעשה את השיקולים שלו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here