חברה אחת, שירות חדש באפליקציה ומגוון אמצעי תחבורה להתניידות בעיר ומחוצה לה

0
1282
GoTo Global photo by shay yechezkel

לאחר שהשלימה שני סבבי גיוס הון במהלך שנת הקורונה, משיקה קבוצת GoTo שירות "מולטי מודל", להתניידות במגוון כלי תחבורה שיתופיים בעיר מדריד

השירות יושק באמצעות אפליקציה ידידותית ונוחה למשתמש, המאפשרת תכנון נסיעות, רכיבות ותנועה בעיר ברכב, קורקינט או קטנוע חשמלי.

קבוצת GoTo Global, המובילה בעולם את מהפכת התחבורה השיתופית ושירות המולטי מודל ומפעילה בישראל את שירות הרכב השיתופיCAR2GO , שירות האופנייםMobike by CAR2GO  ושירות "אוטותל", הודיעה ביום רביעי האחרון, ה-14/4/21 על השקת פתרון "מולטי מודל" חדשני באירופה.  כך למעשה יוכלו המנויים לבחור בפתרון הניידות השיתופי המתאים ביותר לצורכי הנסיעה שלהם וזאת מצי רחב הכולל : 450 רכבים ו -400 קטנועים חשמליים. בשבועות הקרובים יתווספו לצי גם 400 קורקינטים חשמליים. כך תהפוך למנהלת צי המולטי מודל השיתופי הגדול והמגוון ביותר במדריד עם מעל ל-1300 כלי התניידות שונים.

השירות הושק במלטה, בה פועלת החברה בהצלחה כבר למעלה משנתיים וקיים חלקית בישראל, המפעילה את שירות CAR2GO  מזה 13 שנה. במהלך הקיץ הקרוב תורחב הפעילות בישראל עם כניסת אופניים חשמליים לצי הקיים של הרכבים והאופניים.

האפליקציה החדשה שפותחה ומנוהלת ע"י קבוצת GOTO , זמינה ב- iOS ואנדרואיד ומאגדת תחתיה אפשרות השכרה של מגוון כלי תחבורה שיתופיים, כך חוסכת למשתמשים הורדת אפליקציות שונות להתניידות או תנאי שימוש שונים.

כחלק מהחדירה לשוק במדריד, חקרה הקבוצה את הרגלי הניידות של התושבים בעיר, שם עלה בבהירות כי פתרון המולטי-מודל כבר נפוץ בקרב תושבי מדריד: 70% מהנשאלים טענו שלפחות מחצית מהנסיעות שלהם הן "מולטי מודל" ועבור 26% , כל או כמעט כל דרכי ההתניידות משולבות במספר כלים. יתרה מכך, הנשאלים ציינו כי השימוש בפתרונות תחבורה שיתופית משולבת (מכוניות, קטנועים חשמליים, קורקינטים ואופניים) מגביר את שביעות הרצון מהניידות.

השימוש ברכבים שיתופיים שומר על איכות הסביבה והופך את העיר לירוקה יותר, משפר את החיים ומפחית את הזיהום. התניידות בתוך העיר במגוון כלי תחבורה יעילה

יותר, מקצרת את זמן ההגעה ממקום למקום ושימושית עבור כל צורך, בין אם לנסיעה ארוכה ממקום למקום , קצרה וקרובה או משולבת בכמה כלים על מנת להגיע ליעד.

במהלך שנת הקורונה, בחודש פברואר האחרון, השלימה קבוצת GOTO Global שני סבבי גיוס הון בהיקף של 22.5 מיליון דולרים. האחרון שבהם, על ידי חברת טלקאר, שבשליטת משפחת אונגר, שהשקיעה 3.5 מיליון דולר בחברה לפי שווי של 45 מיליון דולר לפני הכסף. בנוסף לגיוס שבוצע בחודש יולי 2020, בו גייסה 19 מיליון דולר לפי שווי של 30 מיליון דולר אחרי הכסף. כאשר המשקיע המוביל בסבב היה אדם נוימן, שהשקיע 10 מיליון דולר, ו-9 מיליון דולר נוספים בהלוואה המירה מבעלי קבוצת שגריר ובעלי מניות קיימים.

Gil Laser photo by Gilad bar-shalev

גיל לייזר, מנכ"ל GoTo: "אנו שמחים להוביל את מהפכת הרכבים השיתופיים באירופה. התחלנו את הפיילוט במדריד לפני כשלושה חודשים וכעת אנו משיקים את האפליקציה הייחודית המספקת לתושבי העיר את כל צרכי התחבורה השיתופית הכוללים רכבים, קורקינטים וקטנועים חשמליים תחת קורת גג אחת. אנו צופים כי השירות הזה יגרום לתושבים להסיר את הנטל הכרוך באחזקת רכב פרטי. החברה נכנסה לשוק הכי חשוב באירופה עם מוצר ייחודי ומנצח ושירות ותמחור ללא מתחרים המספק בטחון תחבורתי וגם שומר על איכות הסביבה. האפליקציה תושק בקרוב גם בישראל".

אודות GoTo

"GoTo העולמית היא ספקית שירותי תחבורה שיתופיים "מולטי מודל" שמטרתה לצמצם את מספר כלי הרכב אשר בבעלות פרטית בערים. השירות מציע לאנשים דרכים רבות להתנייד מנקודה A לנקודה B, כולל רכבים שיתופיים, קטנועים חשמליים, אופניים מכאניים וחשמליים וקורקינטים חשמליים. החברה פועלת כיום בישראל, במלטה ובספרד ובין משקיעיה המובילים אדם נוימן (WeWork), יוסי בן שלום (DBSI) וטלקאר, יבואנית קיה בישראל. ל- GoTo Global- 177,000 משתמשים אשר השתמשו ב- 5000 כלי הרכב שלה במעל ל -4 מיליון נסיעות בשלוש מדינות. תחת הקבוצה בישראל פועלים המותגים CAR2GO   ושירות האופניים Mobike by CAR2GO . בקיץ הקרוב עתידים להגיע גם אופניים חשמליים תחת המיתוג GOTO. כמו כן מפעילה הקבוצה את שירות הרכב השיתופי "אוטותל" עבור עירית תל אביב-יפו.

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here