נוהגים בלילה

0
1768

כאשר אנו נכנסים לתוך רכב ישנם גורמים שונים אשר משפיעים עלינו. זה יכול להיות מצב התנועה, האנשים שנמצאים אתנו באוטו, מזג האוויר וגם אם מדובר בנהיגת יום או לילה. אמנם לא תמיד יהיה לנו כוח לנהוג ולפעמים אפילו נוותר על הנסיעה, אך לעיתים כאשר מדובר על נסיעה חשובה ניאלץ לנהוג גם בתנאים פחות נוחים. ישנן דרכים שונות להתכונן לנסיעה שנכפתה עלינו. אחרי הכול אין זה משנה אם מדובר על נסיעה ארוכה או קצרה, תמיד יכול לקרות לנו משהו בדרך ועל כן כדאי להתכונן לכל תרחיש אפשרי.

איך ניתן להתכונן

ראשית ככל שמדובר על נהיגה בתוך רכב יש לזכור שהרכב שלכם לא יהיה היחידי על הכביש. גם כשמדובר על נסיעה באמצע הלילה, עדין ישנם נהגים נוספים שנמצאים שם על הכביש. בנוסף ישנם גם הולכי רגל שלא תמיד לוקחים אתכם בחשבון ועלולים לנפגע כתוצאה משיקול לא חכם:

  • אם אתם יודעים על נסיעה שאמורה להתקיים אז כדאי לצבור כוחות. מומלץ לנוח לפחות כמה שעות לפני הנסיעה כך שתחושו ערניים וחיוניים ודבר לא יפתיע אתכם.
  • כדאי גם לאכול משהו טעים לפני הנסיעה ולא לצאת לדרך רעבים. אמנם רעב עשוי להחזיק אתכם ערניים, אך הוא גם מקנה תחושה לא נוחה שתגרום לכם לעצבנות.
  • בלי קשר לשעת הנהיגה מומלץ להחזיק את הרכב נקי ומסודר. שמשות לא נקיות עלולות לגרום לסנוור בשעות הלילה שכן הן יחזירן השתקפויות של אורות רכבים ופנסי רחוב.
  • מומלץ לצאת לדרך עם מספיק דלק. הרבה יותר מסוכן להיתקע בשעות הלילה עם הרכב מאשר בשעות היום.
  • אם יש לכם נסיעה ארוכה לפניכם תכננו את המסלול כך שתהיה לכם נקודת עצירה בדרך בה תוכלו לנוח ולשתות משהו.
  • אם מזג האוויר חורפי או קר אז עדיף שלא לנסוע עם מעיל מסורבל. מוטה להפעיל חימום של הרכב ולפתוח חלון על מנת שיכנס גם אוויר צח.

מה כדאי לקחת בבגאז'

מומלץ שיהיו בתא המטען כבלים להנעה, משולש זוהר, אפוד מגן וכמובן שכדאי לוודא שהגלגל הרזרבי תקין ומלא באוויר. בנוסף ניתן להצטייד בפנס חזק ובכל מה שיכול לשפר את הבטיחות והביטחון שלכם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here